Daugiametės gėlės yra bene vienas greičiausių bei paprasčiausių būdų turėti gražią bei puošnią namų aplinką. Vis dėlto, verta pastebėti ir tai, kad labiausiai šios gėlės jūsų namus puoš ir daugiausiai žiedų sukraus tuomet, jei bus tinkamai prižiūrimos. Ir nors daugiamečių gėlių priežiūra yra labai plati tema, pasidalinsime su jumis kelias svarbiais patarimais, kurių paisymas tikrai leis sulaukti puikių rezultatų.

Ne paslaptis, kad daugiametėms gėlėms labiausiai tinka tos vietos, kuriose yra apsaugotos nuo vėjo. Taigi, jei dar tik planuojate pasisodinti daugiamečių gėlių, būtinai parinkite joms tokią vietą, kurioje jų nepasiektų stiprūs vėjo gūsiai. Galite būti tikri, augdamos būtent tokioje vietoje gėlės jūsų akis džiugins kur kas didesniu skaičiumi žiedų.

Ne paslaptis ir tai, kad bėgant laikui, didelė dalis daugiamečių gėlių išauga į didelius krūmus, tad jie taip pat turi būti kruopščiai prižiūrimi. Bent kelis kartus per metus atidžiai juos apžiūrėkite – gali būti, kad teks juos pakirpti; pašalinti nebegyvybingas šakeles; suformuoti  krūmą iš naujo. Beje, svarbu akcentuoti ir tai, kad krūmo formavimas yra greitas ir nesudėtingas būdas atnaujinti ne tik krūmą, bet ir savo namų aplinką – naujos formos krūmelis gali tapti išskirtiniu jos akcentu.

Svarbu nepamiršti ir dar vieno dalyko: daugiametes gėles būtina tręšti, tačiau ne per daug, priešingu atveju, galite pasiekti nepageidaujamą efektą – gėlės nesukraus daugiau žiedų nei įprasta, tačiau atsiras pageltusių lapelių. Taigi, atidžiai sekite rekomendacijos, kiek ir kokių trąšų reikia vienos ar kitos rūšies gėlėms ir neviršykite šių normų.

Na, o pabaigai taip pat svarbu prisiminti, jog kai kurios daugiametės gėlės yra ne tik puiki puošmena – kai kurios jų dalys gali būti vartojamos maistui gaminti ar puošti. Štai, pavyzdžiui, pankolinė kinmėtė – ji ne tik gali sužavėti puikiais žiedais: iš jų galima pasigaminti gardžios nei naudingos arbatos. Tad, laikui atėjus, nukirpkite juos ir jokiu būdu neišmeskite – sudžiovinę ar išvalę, suberkite į sandarų indą.

Daugiametės gėlės – puikus pasirinkimas norintiems gyventi gražiai, tačiau paties estetiškiausioje vaizdo sulauksite tik tuo atveju augalus prižiūrėsite tinkamai. Tad linkime teisingų priežiūros sprendimų.