Mirusiojo transportavimas iš užsienio nėra labai paprastas procesas. Norint transportuoti mirusio žmogaus palaikus iš vienos šalies į kitą reikia kruopščiai pasidomėti kokie reikalavimai vienoje ar kitoje šalyje yra taikomi. Norint palaikus įvežti Į Lietuvos respubliką turėsite laikytis kai kurių įstatymų ir reglamentų. Būtina žinoti kokių dokumentų ir formų jums gali prireikti ir kokius dokumentus pateikti yra būtina.  Norint mirusio žmogaus palaikus įvežti į lietuvą reikia turėti specialius, galiojančius ir patvirtintus leidimus. Taip pat būtina laikytis valstybės nustatytos tvarkos dėl mirusio žmogaus palaikų transportavimo.

Verta susimastyti ir prieš pasirenkant palaikus gabensite urnoje ar cinkuotame karste, būtina žinoti, kad palaikus gabenant urnoje leidimo iš valstybės gauti nereikia.

Asmenims turintiems gyvybės draudimą palaikų gabenimas iš vienos šalies į kitą yra žymiai paprastesnis procesas. Apdrausto žmogaus palaikais pasirūpina pati draudimo įmonė. Draudimo įmonė pasirūpina, kad palaikai būtų pargabenti ir sutvarko visus būtinus ir reikalingus dokumentus. Draudimo įmonė turi pasirūpinti išlaidomis ir be jokių problemų pargabenti palaikus į šalį. Tačiau jei užsienio šalyje gyvenęs ir miręs Lietuvos pilietis apsidraudęs nebuvo visais palaikų pargabenimo klausimais ir išlaidomis turi pasirūpint to mirusio žmogaus artimieji.  Neapsidraudusio žmogaus mirties atveju užsienio valstybėje taip pat gali jo pargabenimui gali pasirūpinti ir tuo užsiimanti įmonė, tačiau išlaidas padengti vis tiek turės artimieji. Mirusiojo transportavimas iš užsienio tai pakankamai daug žinių reikalaujantis process. Norint mirusiojo palaikus parsigabenti iš kitos šalies reikia žinoti kokių dokumentų Lietuvos respublikos įstatymų nustatyta tvarka reikia turėti. Būtina turėti asmens raštišką prašyma dėl palaikų pargabenimo iš kitos užsienio šalies. Būtinai reikia turėti mirties liudijimą iš tos šalies, kurioje asmuo mirė. Būtina turėti mirusio asmens tapatybę patvirtinančius dokumentus, taip pat reikia turėti daktaro išrašus dėl kokios priežasties žmogus mirė. Įvežant mirusiojo žmogaus palaikus į kitą šalį būtina turėti tos šalie, iš kurios palaikai buvo išgabenti leidimą. Būtina žinoti ir tos šalies iš kurios palaikai išvežami įstatymus, nes įvežant į kitą šalį jūsų gali būti reikalaujami tam tikri dokumentai. Reikalaujami dokumentai turi būti pristatomi asmeniškai arba jei tokios galimybės nėra, siunčiami paštu, faksu ar elektroniniu paštu.

Kadangi mirties prognozuoti negalime, valstybė suvokdama tai dokumentų ir prašymų patvirtinimas yra greitas. Norint mirusiojo palaikus įvežti į šalį leidimas išduodamas tą pačia dieną.