Šios rūšies mediena yra naudojama pakankamai plačiai. Todėl renkantis natūralaus medžio produktus dažniausiai išgirsime būtent apie šį variantą. Dėl to daugumai gali kilti natūralus klausimas, kuo ji yra ypatinga ir kodėl netinka kitos alternatyvos. Žinoma, alternatyvias medžio rūšis taip pat galima naudoti. Tačiau šis variantas yra bene optimaliausias kainos ir kokybės santykiu. Būtent tai ir yra pagrindinė jo populiarumo paslaptis. Šios rūšies medis, kaip ir kiti spygliuočiai, pasižymi gana greitu augimu. O tai užtikrina kažkiek žemesnę jų kainą. Kadangi užauginti reikiamą kiekį medžių užtrunka žymiai mažiau, negu, pavyzdžiui, auginant kietmedžius. Kurių geriausias pavyzdys būtų ąžuolas. Tačiau tuo pačiu mažesnė maumedžio lentos kaina tikrai nereiškia, kad ji bus kažkuo prastesnė. Kadangi šie medžiai dėl savo augimo sąlygų pasižymi pakankamu tvirtumu. Jie auga ten, kur vyrauja pakankamai dideli šalčiai ir netrūksta drėgmės. Tad tai užtikrina, jog ir tokia mediena bus pakankamai tvirta. O tai jau leidžia ją sėkmingai naudoti labai įvairiose srityse. Taigi, toks variantas yra vienas iš optimaliausių pasirinkimų.

Nuo ko priklauso maumedžio lentos terasai kaina?

Pagrindinis veiksnys, kuris lemia galutinę sumą, yra pati mediena bei jos savybės. Kuo ji kietesnė, tuo laikoma kokybiškesne bei kainuoja brangiau. Aišku, kartais įvertinti šį aspektą gali būti sudėtinga, tačiau tam atliekami specialūs testai ir tuomet jau parduodama patikrinta produkcija. Taip pat kainai įtakos gali turėti ir kažkoks papildomas apdirbimas. Geriausias to pavyzdys būtų impregnavimas. Kadangi galima ir savarankiškai impregnuoti medieną, tačiau lygiai taip pat ji gali būti parduodama jau impregnuota. Žinoma, tokios maumedžio terasinės lentos kaina praktiškai visuomet bus didesnė. Tačiau taip išvengsite papildomo darbo. Be to, pramoniniu būdu atliekamas impregnavimas neretai yra efektyvesnis. Todėl net ir labai norint savarankiškai tokio pačio rezultato pasiekti gali ir nepavykti. Taip pat kažkiek galutinė suma priklauso ir nuo pardavėjo. Tad yra tikrai ne vienas aspektas, į kurį renkantis galima ir vertėtų atkreipti dėmesį. Ir ne tik dėl to, jog tai padėtų sutaupyti, tačiau taip galima pasirinkti ir geriausiai tinkantį variantą.

Ar daug priežiūros reikalauja maumedžio terasinės lentos?

Tikriausiai daugumai jau nebus naujiena, jog natūraliam medžiui visuomet reiks skirti daugiau dėmesio, negu jo alternatyvoms. Tačiau nepaisant to žmonės noriai renkasi tokius gaminius. Kadangi kitos savybės pasirinkimo momente tampa svarbesniu faktoriumi. O priežiūra labai priklauso nuo pradinio etapo ir to, kaip maumedžio lentos yra apsaugomos nuo aplinkos poveikio. Kadangi iškart atlikus tinkamą impregnavimą kurį laiką galima ir visai nieko nedaryti. Tačiau jeigu ši dalis nebuvo padaryta kokybiškai, tuomet gana greitai gali atsirasti problemų ir jas reikės spręsti. Taip pat periodiškai reikės rūpintis tokių lentų papildoma apsauga. O tai reiškia, kad bent kas kelerius metus reikės iš naujo impregnuoti visą medieną. Tačiau tai tikrai nėra sudėtingas procesas ir jo bijoti nereikėtų. Be to, medis turi ypatingą savybę – jis gali būti atnaujinamas, o dabar tam yra tikrai ne viena moderni technologija.